Youtube İçin 5 Faydalı Kullanım İpucu

Youtube hepimizin bir şey izlemek ve dinlemek için kullandığımız ve bu alandaki en popüler site. Bu yazıda Youtube kullanımıyla ilgili işinize yarayabilecek, işinizi kolaylaştıracak 5 tane faydalı ipucu paylaşıyorum.

1.Youtube’u klavyenizi kullanarak çalıştırın

Youtube TV Youtube’un televizyonlar için geliştirilmiş arayüzüdür. Bu arayüz normaline göre daha sadedir hem mouse hem de klavyenizi kullanarak sitede gezinebilirsiniz. Youtube TV sitesine gitmek için adres şu şekilde.

https://www.youtube.com/tv

2.Youtube videolarını istediğiniz yerden başlatarak paylaşın

Bir youtube videosunu paylaşmak istiyorsunuz. Eğer asıl paylaşmak istediğiniz kısım videonun başlarında değilse o kısımların atlanmasının zararı olmayacaktır. Böylece siz dikkat çekmek istediğiniz bölümü paylaşmış olacaksınız ve karşınızdakinin bunu daha hızlı bir şekilde görmesini sağlayacaksınız. Youtube videosunu istenilen yerden başlatmak için şu yolu izleyin.

youtube video istediğiniz yerden başlasın

Videonun başlaması istediğiniz bölümüne geldiğinizde playerdan durdurun ve PAYLAŞ butonuna tıklayın. Sonrasında Başlat kutusunu işaretleyin.

Bu işlemi sizde manuel olarak yapabilirsiniz. Sadece kısaltılmamış normal bir video adresi için

?t=2m12s

bölümü eklenirken soru işareti yerine # ya da & kullanmalısınız. Bunun dışında h:saat, m:dakika, s:saniye anlamına geliyor.

Örneğin https://www.youtube.com/watch?v=G9VP76JtcVY burada 1:06:02 sürede yani bir saatten uzun bir video var. Bunun 1 saat 2 dakika 10 saniye sonra başlaması için sonuna &t=1h2m10s eklenmesi gerekiyor. Adres şu şekilde olmalı

https://www.youtube.com/watch?v=G9VP76JtcVY&t=1h2m10s

3.Videolardaki açıklama kutularını kaldırın

Bazı videolarda yer alan açıklama kutularının butonların gösterilmesini istemiyorsanız

www.youtube.com/account_playback

adresinden Ek açıklamaları ve video içi bildirimleri göster kutusunun işaretini kaldırarak kaydetmeniz yeterli olacaktır.

4.Daha sonra izlemek istediğiniz videoları unutmayın

Dikkatinizi çeken bir video var fakat şu an onu izlemek için vaktiniz yok veya daha sonra bir kez daha izlemek istiyorsunuz. Daha sonra izle özelliği sayesinde bunu yapabilirsiniz.

youtube daha sonra izle Açık olan bir videoyu Daha sonra izle’ye eklemek için videounun altındaki Ekle butonuna tıklayın. Açmadınız bir videoyu eklemek için ise videonun üzerine mouse işaretçisini getirdiğinizde beliren ikona tıklamanız gerekiyor.

5. Android telefonunuzda başka şeyle uğraşırken Youtube’dan müzik dinleyin

Telefonla bir şeyle uğraşırken Youtube’un arkaplanda çalışmasının bir yolu var. Öncelikle Youtube uygulaması yerine tarayıcınızdan arkaplanda yürütülmesini istediğiniz videoyu açın. Sonrasında tarayıcı menüsünde yer alan Masaüstü sitesi seçeneğini işaretleyin. Telefonunuzun home tuşuna basarak ana ekrana dönün. Video oynatması durduysa bildirim ekranından tekrar başlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir