Winmoji Windows İçin Emoji Programı

Emojileri daha çok telefondan yaptığımız yazışmalarda kullanıyorduk. Gün geçtikçe hemen her platform emoji desteklemeye ve onlara yer ayırmaya başladı. Önceki Windows sürümlerinde de emoji desteği bulunuyordu fakat onlara erişebilmemiz için bir imkan tanınmamıştı. Windows 10 ile birlikte bu eksiklik giderildi ve dokunmatik klavyeye emoji bölümü eklendi.

Windows 10 kullanıcısıysanız dokunmatik klavyeyi şu şekilde çalıştırabilirsiniz:

windows dokunmatik klavye emoji

  • Görev çubuğunun sağ tık menüsünde yer alan “Dokunmatik klavye düğmesini göster” seçeneğine tıklayın.
  • Bildirim alanındaki beliren klavye simgesine tıklayın.
  • Dokunmatik klavyede Space tuşu yanındaki emoji butonuna tıklayın.

winmoji emoji programı

Winmoji Windows’un kendi içindeki emojileri barındıran onları kullanan ücretsiz bir program. Emoji seven ve Windows 10 dışındaki bir Windows sürümü kullananların denemesi gereken bir program. Windows 10 kullanıcılarına işletim sisteminin barındırdığı dokunmatik klavyenin yeterli olacağını düşünüyorum.

Program küçük bir pencere içinde yer alan emojilerden oluşuyor ve tıkladığınız emoji hafızaya kopyalanıyor. Sonrasında kullanmak istediğiniz yere yapıştırmanız yeterli olacaktır. Arama kutusu sayesinde ihtiyacınız olan emojiyi daha kolay bulabilirsiniz. Aramayı ingilizce olarak yapmanız gerekiyor. Programı çarpı işareti ile kapattığınızda bildirim alanında çalışmaya devam ediyor. Emoji kullanmak istediğinizde bu simge sayesinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir